środa, 6 czerwca 2012

Recenzja: Musujący napój winogronowy Vinea!

VINEA to bezalkoholowy napój winogronowy, którego 10% stanowi czysty ekstrakt z winogron. Popularny w Czechach i na Słowacji, gdzie od dziesięcioleci zdobywa szerokie rzesze miłośników, wchodzi przebojem także na polski rynek."Vinea – niealkoholowy napój gazowany, wykonany na bazie winogron, który po raz pierwszy został stworzony w Czechosłowacji w 1973 roku przez Słowaka Jána Farkaša, biochemika pracującego dla Bratysławskiego Instytutu Uprawy Winorośli i Tworzenia Wina. Produkcja napoju rozpoczęła się w roku 1974. Po latach kwestionowania własności marki, w Styczniu 2008 roku Vinea została sprzedana producentowi Kofoli. Występuje w dwóch podstawowych wersjach smakowych: białej i czerwonej. Smak napoju rzeczywiście przypomina wino musujące takie jak игристое.
W roku 2011 rozpoczęto dystrybucję napoju w Polsce. "Vinea" dystrybuowana jest przez firmę Hoop Polska Sp. z o.o. w wersji czerwonej i zielonej, w półtoralitrowych butelkach z polską wersją etykietek. Głównym punktem dystrybucji tego napoju jest sieć dyskontów Biedronka."
(źródło: Wikipedia)

Gdzie kupić: sklepy spożywcze
Cena: 2,20zł
Pojemność: 500ml

RECENZJA:
Uwielbiam go, jako miłośniczka wszystkich win musujących jakbym mogła go nie pokochać. Smak rzeczywiście ma zbliżony do szampana, przez co myślę że będzie dobrą alternatywą dla ludzi nie pijących na imprezach. Nie chce się po nim pić jak po większości napojów gazowanych. Jest w stanie ugasić nasze pragnienie, szczególnie w lato! Niestety w moim mieście jeszcze go nigdzie nie znalazłam, ale na pewno poszukam. Polecam Wam go serdecznie, świetny napój!
ocena: 5

Produkt mogłam przetestować dzięki portalowi Uroda i Zdrowie.

3 komentarze:

  1. Mnie się wydaje, że widziałam go w Kauflandzie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam ten napoj, ale niestety nie sprobowalam go jeszczwe :)

    Musze skusic sie na niego w koncu, bo stoi i stoi :)

    OdpowiedzUsuń